PROJEKT „TAJEMNICE MONARCHII” - II SPOTKANIE
Opublikowano dnia 19-05-2016 o godz. 19:57
Opracowanie: JJ

W środę 27 IV w sali kinowej XV LO w Bydgoszczy odbyło się drugie spotkanie w ramach nowego projektu pod nazwą ”TAJEMNICE MONARCHII” realizowanego przez nauczycieli języka angielskiego XV LO w Bydgoszczy: panią profesor Mariolę Kutyłę oraz pana profesora Jacka Jurkiewicza. Głównym celem projektu jest zapoznanie uczniów z historią monarchii w Wielkiej Brytanii oraz zaprezentowanie wielu ciekawych, niezwykłych i intrygujących faktów,... anegdot oraz wspomnień dotyczących brytyjskich władców.

Każde spotkanie składa się z wykładu audiowizualnego oraz pokazu filmowego związanego tematycznie z konkretnym monarchą oraz panelu dyskusyjnego prowadzonego po zakończeniu projekcji filmu.

Podczas drugiego spotkania ponad 40 uczniów II i III klasy Gimnazjum w Ostromecku wysłuchało 2 prezentacji. Pierwsza z nich pomogła uczniom powtórzyć i utrwalić wiedzę dotyczącą monarchii brytyjskiej zdobytą podczas poprzedniego spotkania. Druga prezentacja dotyczyła życia króla Jerzego VI, który zasiadł na tronie brytyjskim w dość niespotykanych okolicznościach.

Spotkanie zakończyło się projekcją filmu "Jak zostać królem" w reżyserii Toma Hoopera.