XVI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
Opublikowano dnia 16-06-2008 o godz. 04:52
Opracowanie: SM

07.06.2008 r. W miejscowości Sława odbył się etap centralny XVI Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Nasze województwo reprezentował zespół z XV LO, w składzie: Marta Mierzejewska- kapitan, Joanna Kleszko- Klicka, Marietta Maciąg, Magdalena Wisniewska oraz Małgorzata Urban . Zespół startował pod opieką Marty Szurgot, wicemistrzyni Polski w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy z 2006 roku, studentki edukacji obronnej, absolwentki naszej szkoły. Dziewczyny przygotowywał Sławomir Maciąg, nauczyciel PO z XV LO. Mistrzostwa składały się z 16 stacji, w tym 7 urazowych oraz testu z prawa humanitarnego i pierwszej pomocy. Na stacjach urazowych zawodnicy spotkali się z imitacją realnych wypadków, takich jak wypadek komunikacyjny, bójka, amputacja palca przy pracy z piłą czy porażenie prądem robotników. Mistrzostwa wygrała drużyna z Czechowic- Dziedzic, a nasz zespół uplasował się na 2 miejscu, uzyskując po raz 4 z rzędu tytuł wicemistrza Polski. Ostatnie miejsce na podium zajęła drużyna reprezentująca województwo lubelskie.